منو

کتاب شفای زندگی اثر لوییزال.هی ترجمه مریم صبوری نشر ریواس

9786226416191z

ناموجود

توضیح

از سرزنش کردن خود دست بردارید و شروع به ساختن زندگی ایده آل خود کنید دنیا سرشار از فراوانی و نعمت است. زمانی که ما در مورد ثروت و فقر صحبت می کنیم اکثر مردم بلافاصله به پول فکر می کنند، در حالی که در زیرمجموعه این دو کلمه بسیاری از مفاهیم دیگری وجود دارد، مفاهیمی مثل عشق، روابط، موفقیت، آسایش، زیبایی، سلامتی، دانش و البته پول.اینکه شما در کدام یک از جنبه های مختلف زندگی احساس ثروت یا فقر می کنید دقیقا نشان دهنده نگرش شما در مواجهه با هر یک از موضوعات است.آیا شما فردی هستید که دنیا را سراسر زیبایی می بینید یا به نظر شما همه چیز در دنیا زشت و بی فایده است.نگرش و باورهای هر یک از ما ، نسبت به مسائل مختلف در زندگی، ریشه در دوران کودکی و باورهایی دارد که از پدر و مادر خود به ارث برده ایم.از خود .سوال کنید: آیا می توانم با باورها و محدودیت هایی که از والدین خود به ارث برده ام به موفقیت و کامیابی دست پیدا کنم؟شما تنها زمانی در هر یک از جنبه های زندگی به ثروت و کامیابی دست پیدا می کنید که از سرزنش کردن خود دست بردارید، نگرش خود را اصلاح کنید و فراتر از تمام محدودیت های ذهنی، شروع به ساختن زندگی ایده آل خود کنید. دنیا سخاوتمندانه در انتظار شماست.


کتاب شفای زندگی

امروز من تجربه خود را درباره کتاب شگفت‌انگیز «شفای زندگی» نوشته لوئیز ال. هی و ترجمه لیلا آزادی را به اشتراک می‌گذارم، زیرا این کتاب در حال حاضر یکی از 3 کتاب محبوبم است. همان‌طور که شروع به خواندن این کتاب 272 صفحه‌ای کردم، احساس می‌کردم موجی از احساس آرامش و مهربانی به سویم لبریز می‌شود. کتاب به شدت بر اندیشه‌های ما متمرکز است و با تفکر خاصی به زندگی می‌نگرد. ایجاد تغییر و تحول برای خودسازی روح و در امتداد آن جسم، اهمیت کتاب را نمایان می‌کند.

وقتی کتاب را تا انتها خواندم، سعی در کنترل و هدایت درست فکرم کردم؛ کاری سخت بود و گاهی اوقات تقریباً غیرممکن، اما باید انتخاب می‌کردم که به چیزهای خوبی فکر کنم. از زمان خواندن این کتاب، وقتی افکار منفی به ذهنم متبادر می‌شد، می‌توانستم آن‌ها را در اطرافم تغییر دهم. حتی می‌توانستم اگر بخواهم به چیزی متفاوت فکر کنم. می‌خواهم از قانون جذب استفاده کنم، تمرینی که لوئیز در کتابش به آن اشاره می‌کند؛ اما یک لحظه صبر کنید، قانون جذب چیست؟ یکبار دیگر شروع به خواندن کتاب کردم.

 

در مورد کتاب شفای زندگی

هر کسی که تا به حال یکی از کتاب‌های لوئیز ال. هی را خوانده باشد بلافاصله تأثیرات نوشته‌های او را در زندگی خود خواهد دید. در این میان، کتاب شفای زندگی بدون شک بهترین و زیباترین کتاب اوست. این اثر نخستین بار در سال 1984 منتشر شد و به سرعت به یکی از مهمترین کتاب‌های الهام بخش برای تحول جسم و جان و ذهن تبدیل شد.

این کتاب به گونه‌ای تنظیم شده است که شما واقعاً در حال انجام جلسه‌ای با لوئیز ال. هی هستید. هر فصل با یک تأیید آغاز می‌شود و با یک درمان بسته می‌شود - جریان ایده‌های مثبت که برای تغییر فکر شما طراحی شده است. کتاب به چهار بخش اصلی تقسیم می‌شود که دسترسی به اطلاعات مورد نظر در فهرست را آسان می‌کند.

قسمت اول، مقدمه، نگاهی بیرونی به فلسفه و باورهای لوئیز دارد. او بر روی نیازهای ما تمرکز می‌کند تا به درستی ما را با هر یک از آن‌ها آشنا کند. نکوهش، گناه، ترس و خصومت چهار متهم اصلی هستند که بیشترین مشکلات را ایجاد می‌کند.

او اشاره می‌کند که تنها چیزی که ما با آن برخورد می‌کنیم، تفکر ما است و یک فکر می‌تواند تغییر کند! او می‌گوید چنین تغییری چشم اندازی بزرگ به نحوه تغییر و تحول در زندگی و خودسازی در رفتار و احساسات است. پس نخست باید با تفکرتان به جنگ بپردازید.

لوئیس به طور کامل توضیح می‌دهد که چگونه هر اندیشه‌ای که ما در حال حاضر به آن فکر می‌کنیم آینده ما را می‌سازند. او بحث می‌کند که چگونه گناه و ناراحتی، الگوهای بسیار آسیب‌زایی هستند که موجب بیماری در بدن ما می‌شوند و چگونه با آزاد سازی این الگوها خود را درمان می‌کنیم. او داستان مبارزه او با سرطان را توضیح می‌دهد و اینکه چگونه خودش بدون موارد پزشکی (از جمله شیمی‌درمانی) خود را شفا داد، اما به جای استفاده از روش‌های بهبود جایگزین، باورهای جدیدی را به وجود آورد و ذهن خود را آماده شرایط جدید کرد.

تمام قسمت دوم، یک جلسه اختصاصی با لوئیز ال. هی است که خواننده را غوطه‌ور در معیارهای تغییر اندیشه و زندگی می‌کند. کتاب با همراه کردن خواننده، مشکلات او را شناسایی می‌کند، اگرچه این نکته را بیان می‌کند که عدم عشق ورزیدن به خود واقعاً عامل کلیدی برای همه مشکلات ماست! او در ادامه کتاب چند تمرین را پیشنهاد می‌دهد، یکی از آن‌ها «کار آینه» نامیده می‌شود. این تمرین بسیار کاربردی است و می‌تواند به عنوان روال روزانه مورد استفاده قرار گیرد.

شما روبروی آینه قرار می‌گیرید و به آن نگاه می‌کنید و می‌گویید: «من دوست دارم شما را دقیقاً همان‌طور که هستی قبول کنم.» قبل از رفتن به رختخواب به عنوان یک آیین روزانه، این کار را انجام دهید. بعد از مدتی، من خودم را دوست خواهم داشت. من خودم به خودم گفتم چطور زیبا هستم، خودم را تحسین کردم برای آن کار عالی که در آن روز انجام دادم، چه زیبا و احمقانه و شگفت انگیز و زیبا بودم. این یک گفتگوی روزانه ساده از تمرین آینه است.

همانطور که قبلاً ذکر شد، شايد قدرتمندترين ايده کتاب کشف اين است که «مهم نيست چه مشکلی وجود دارد، هر چه هست از افکار ما می‌آيد و الگوها انديشه می‌توانند تغيير کنند.» می‌دانیم که ما افکارمان را کنترل می‌کنیم، ولی افکار کنترل ما را نمی‌پذیرند زیرا بسیار قدرتمند هستند!

کتاب در مورد مقاومت فکر ما در برابر تغییر و بسیاری از مکانیزم‌های دفاعی که به طور فعال در برابر این تغییرات ایستادگی می‌کنند، توضیح می‌دهد. باورهای ما، خودپنداری، ترس، انکار و دادن قدرت به دیگران، مورد بررسی قرار می‌گیرند. در کتاب ابزار و شیوه‌هایی برای کمک به تغییر تفکر، پیشنهادات و تأییداتی که ممکن است مفید باشد گنجانده شده است.

قسمت سوم، قرار دادن این ایده‌ها برای کار است. روابط، کار، موفقیت و رونق تنها چند موضوع مورد بررسی است. ال. هی پیشنهادات بیشتری را در رابطه با هر یک از این موارد ارائه می‌دهد تا به نتایجی که در زندگی می‌خواهیم دست یابیم. لیستی کامل از مشکلات رایج در کتاب بیان شده است که همراه با علل احتمالی و الگوهای فکری جدید برای کمک به از بین بردن مشکل و اختلال وجود دارد.

او در کتابش می‌گوید: «تلاش برای از بین بردن علائم بدون انجام کار درست برای حل مشکل بی‌فایده است. لحظه‌ای که نیروی اراده خود را آزاد می‌کنیم، علائم دوباره به وجود می‌آیند.» همچنین او به داشتن افکار مثبت و دوری از افکار منفی نیز صحه می‌گذارد. از افکار منفی دور شوید: «من نمی‌خواهم چاق باشم»، «نمی‌خواهم ناراضی باشم» در عوض، روی آنچه که انجام می‌دهید تمرکز کنید، مثلاً «من سالم، بلند و باریک هستم»، «من خوشحالم و آزاد هستم». یاد بگیرید از تاییدات مثبت استفاده کنید، مثلاً: «من ... هستم.» در جای خالی ویژگی‌های مثبت خود را قرار دهید.

یکی دیگر از مزایای بزرگ کتاب این است که چگونه لوئیز شرح می‌دهد که برخی از مسائل اصلی عاطفی که ما در زندگی خود با آن مبارزه می‌کنیم می‌تواند به عنوان بیماری در بدن ما ظاهر شود. او فهرست جامعی از بیماری‌ها که مسئله اصلی یا مسائل مربوط به هر بیماری را شامل می‌شود و یک راه‌کار پیشنهادی را برای کمک به درمان مشکل ذکر می‌کند.

قسمت چهارم، نتیجه گیری داستان لوئیز ال. هی است. جایی که دیگر کتاب برای شما به منبع الهام تبدیل شده است. شما در این کتاب نه تنها با یک زن گفتگو می‌کنید، بلکه او بارها شما را به پیاده‌روی در بیرون از خانه دعوت می‌کند. این باعث می‌شود که کتاب بیش از اندازه معنادار باشد، زیرا به تمام هدایای شگفت انگیزی که او با خوانندگانش به اشتراک می‌گذارند، تجربیات خود نویسنده نیز در کتاب گنجانده شده است. در نتیجه گیری پایانی کتاب، توصیه‌هایی برای بهبود زندگی نیز به تفصیل بیان شده است.

 

جملاتی از کتاب شفای زندگی

«ما می‌توانیم موضوعاتی مهم مانند نحوه کار کردن ذهن، نحوه اداره امور مالی، نحوه سرمایه گذاری پول برای امنیت مالی، نحوه پرورش پدر و مادر خوب، نحوه ایجاد روابط خوب و نحوه ایجاد و حفظ عزت نفس و ارزش خود کار کنیم. آیا می‌توانید تصور کنید که نسل‌های بعدی چگونه خواهد بود، اگر آن‌ها در مدارس و در برنامه‌های درسی خود به طور منظم این موارد بالا را آموزش دهند؟»

«فکر می‌کنم زمانی خوشحال می‌شوید که کارهایی را انجام دهید که احساس خوبی داشته باشید. با افرادی باشید که احساس خوبی داشته باشید. خوردن چیزهایی خوبی که باعث می‌شود احساس خوبی داشته باشید.»

«اگر می‌خواهید بیشتر درباره والدین خود بدانید، در مورد کودکی‌شان صحبت کنید؛ و اگر با شفقت گوش کنید، خواهید دید که در آن ترس و الگوهای سخت‌گیرانه بیداد می‌کند.»

«تجربه‌هایی که در زندگی خود ایجاد کرده‌اید، چیزی را که شما در مورد خودتان باور داشته‌اید را نشان می‌دهند. مهم نیست که چقدر طول می‌کشید، یا اینکه چقدر بزرگ است یا چقدر تهدیدکننده زندگی است. نقطه قدرت، همیشه در لحظه است.»

«اگر ما یک زندگی شاد می‌خواهیم، باید افکاری شاد داشته باشیم. اگر ما یک زندگی موفق می‌خواهیم، باید به چیزهای موفقیت‌آمیز فکر کنید. اگر ما یک زندگی دوست‌داشتنی می‌خواهیم، باید به افکار عاشقانه فکر کنیم. آنچه که ما به ذهن خود می‌فرستیم، به شکل مشابهی به ما بر می‌گردد.»

برای دانلود نسخه الکترونیکی پی‌دی‌اف (PDF) کتاب شفای زندگی با ترجمه لیلا آزادی به سایت فیدیبو مراجعه کنید، همچنین اگر از گوش فرادادن به داستان بیشتر از خواندن لذت می‌برید، خرید آنلاین نسخه کامل و یا خلاصه آن را در قالب کتاب صوتی پیشنهاد می‌دهیم.

 

درباره نویسنده شفای زندگی

یکی از بنیان‌گذاران جنبش کمک به خود، لوئیز ال. هی یک نویسنده آمریکایی است که کتاب‌های انگیزشی در باب نحوه تغییر فکر می‌نویسند. در میان آثار شناخته شده‌ی هی، انتشار کتاب شفای زندگی در سال 1984 زندگی حرفه‌ای او را برای همیشه تغییر داد.

لوئیز ال. هی در 8 اکتبر 1926 در لس‌آنجلس متولد شد. همسایه او زمانی که تنها پنج سال داشت، به لوئیز تجاوز کرد. در سن 16 سالگی باردار شد و پس از آن به شیکاگو نقل مکان کرد و کار خود را با انجام مشاغل کم درآمد شروع کرد. در سال 1950، او به نیویورک نقل مکان کرد و پس از تغییر نامش، کار خود را در صنعت مد آغاز کرد. چهار سال بعد، لوئیس با اندرو هی، بازرگانی انگلیسی ازدواج کرد. اندرو پس از گذشت چهارده سال ازدواج با او، لوئیز را برای زن دیگری ترک کرد.

سپس لوئیز شروع به شرکت در جلسات کلیسای علوم دینی کرد و بسیاری از کتاب‌ها و مطالب را در مورد فلسفه داشتن تفکر جدید را مطالعه کرد. تحقیق، مطالعه و عمل او منجر به ایجاد گروهی برای درمان علت روانی بیماری ‌های جسمی شد.

لوئیز از طریق گسترش فعالیت‌های اجتماعی، کار خود را با کمک گروه‌های حامی بیماری اچ آی وی و ایجاد آگاهی از ایدز شروع کرد. فعالیت های او کم‌کم نگاه همگان را به خود جلب کرد، او به زودی به برنامه اپرا وینفری دعوت شد و در مورد کتاب مشهورش یعنی شفای زندگی در تلویزیون صحبت کرد. از آن زمان تاکنون کتاب‌هایش به 30 زبان زنده دنیا ترجمه شده و بیش از 35 میلیون نسخه منتشر شده است.

او در اواخر دهه 1970 با تشخیص سرطان دهانه رحم، از مطالعات و عقایدش بهره گرفت و بیماری را شکست داد. در سال 2008 فیلمی بر اساس زندگی لوئیز و آموزه‌های او ساخته شد.

 

دیگر آثار لوئیز ال. هی

- شما می‌توانید زندگی‌تان را بهبود ببخشید

- قلب، سرچشمه افکار

- شفای روحی بدن شما و روش متافیزیکی برای غلبه بر...

- ایدز و ایجاد یک رویکرد مثبت

- باغ افکار

- خودت را دوست داشته باش

- قدرت در درون شماست

- افکار قلب

- دوست داشتن افکار برای افزایش رفاه

- قدردانی، یک راه زندگی

- زندگی، بازتاب سفر در شما

- زندگی کامل عشقی-انسانی

- ۱۰۱ راه برای سلامتی و شفا

- همه چیز خوب است - بدن خود را شفا دهید

- افکار و رژیم غذایی

- شما می‌توانید قلب خود را بهبود بخشید

- زندگی شما را دوست دارد - ۷ تجربه معنوی برای بهبودی زندگی خود

- من فکر می‌کنم، من هستم - آموزش قدرت اطمینان در کودکان

 

چرا باید کتاب شفای زندگی را بخوانم؟

کتاب آکنده از ایده‌ها و استراتژی‌هایی می‌باشد که برای میلیون‌ها انسان در سراسر جهان کاربردی است. شما می‌توانید زندگی خود را بهبود بخشید، اگر به درستی تفکر خود را تغیر دهید. این کتابی است که در مردم، آگاهی عمیق از تأثیرات ذهنی‌شان نسبت به زندگی را ایجاد می‌کند.

در این اثر الهام بخش، لوئیز ال. هی بینش عمیقی را درباره رابطه بین ذهن و جسم ارائه می‌دهد و به دنبال راهی برای محدود کردن افکار و اندیشه‌ها برای کنترل و محدود کردن افکار نادرست است. کتاب راهنمایی عالی برای فهمیدن ریشه‌های بیماری‌های فیزیکی و ناراحتی‌های روحی است.

اگر شما آماده هستید که کاری انجام دهید، این کتاب به شما کمک خواهد کرد که به آن چیزی که می‌خواهید برسید. اعتقادات محدود خود را کنار بگذارید، خشم را بیرون بریزید، سپاسگزار باشید، بخشش کنید، زیرا این کتاب جادویی با ترجمه فوق‌العاده لیلا آزادی، مشکلات را تا جای ممکن حل می‌کند.

ویژگی‌ها

سال انتشار 1400
شابک 9786226416191
نویسنده لوئیز ال هی
ناشر ریواس
مترجم مریم صبوری

نظرات کاربران

نوشتن نقد و نظر